piątek, 16 stycznia 2009

SmartDell nadchodzi ?

Tak , wiem, wiem. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani informacjami o zakusach Della na podbój rynku smartfonów. Tym razem jednak sprawa wydaję się być przesądzona. Ba, znamy nawet przypuszczalny termin premiery - w dniach od 16 do 19 lutego na Mobile World Congress, które odbędą się w Barcelonie !

Przeciek zawdzięczamy analitykowi Shaw Wu, pracującemu dla Kaufman Bros. Według zdobytych przez niego informacji, Dell zadebiutuje smartfonem wyprodukowanym we współpracy z Google. To rozwiązuje problem software'u – będzie to Google Android. Nie znamy ani nazwy, ani designu nowego gadżetu, ale czy to istotne? Po dwóch latach oczekiwań dzielący nas od premiery miesiąc minie błyskawicznie :)

Warto zauważyć, że pomysł Della może wypalić. Rynek smartfonów to tak naprawdę tylko trzech dużych graczy – Nokia, Apple i HTC. I wcale nie trzeba być fanatykiem Della, by zrozumieć, jak łatwo o udany debiut. Oczywiście, jeszcze ciekawiej rysują się perspektywy – nikt nie wątpi, że smartfony są przyszłością rynku telekomunikacyjnego.

Co prawda Dell dosyć kategorycznie ucina narastające spekulacje. Jak na miesiąc przed premierą dziwi brak przecieków w postaci wizualizacji telefonu. I może bym bardziej sceptycznie podchodził do tych plotek, gdyby nie drobny, acz istotny fakt. Otóż – last but not least – Dell niedawno zatrudnił byłego szefa działu telefonii w Motoroli. I raczej nie na stanowisko woźnego :)
dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz