wtorek, 3 lutego 2009

Komórki spuszczone ze smyczy

Uwalniamy komórki - początki bywają trudne ...

Bez wielkiej przesady można stwierdzić, że 23 stycznia doszło do rewolucji na polskim rynku telekomunikacyjnym. Tego pamiętnego piątku Era zniosła blokady simlock we wszystkich telefonach sprzedawanych z abonamentem. Od dawna wiele osób podważało sens istnienia takich zabezpieczeń, jednak nikt nie spodziewał się tak odważnego ruchu któregoś z operatorów.

Nic dziwnego , że w internecie informacja szybko przebiła się na czołówki portali. Jednak nie wszyscy byli zadowoleni – właściciele komisów GSM w obawie o przyszłe zarobki rozpoczęli bojkot Ery. Bardziej spektakularnego „strzału w kolano” dawno w polskiej sieci nie widziałem. Efekt to olbrzymie poparcie dla Ery i zapowiedź bojkotu ... komisów. Dziś po akcji TuNieMaEry została domena, którą można wylicytować na Allegro.

Równie duże poruszenie wzbudziła akcja społeczna, której twórcy są anonimowi. Uwalniamy komórki – to petycja do wszystkich operatorów o zniesienie blokady simlock. Pozytywna reakcja internautów dała do myślenia tylko właścicielom Playa. Orange pozostaję nieugięty ( a tłumaczy się nader pokrętnie) , zaś Plus dyplomatycznie milczy.

Dopiero 1 marca będziemy wiedzieli (choć pewne to nie jest), kto stał za akcją uwolnienia komórek. Na pewno jednak warto zapamiętać datę 23 stycznia, bo nic już nie będzie takie jak wcześniej :)
dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz