wtorek, 28 kwietnia 2009

nVidia Ion - szansa na silniejsze netbooki?


obraz: PCLab

Od dłuższego już czasu planuję zakup netbooka. Ale za każdym razem powstrzymywało mnie jedno - osiągi (specyfikacje, "bebechy", whatever). No, burzyło się we mnie wszystko jak widziałem 1GB RAMu, te koszmarnie malutkie karty graficzne... I rozmowy o tym, jak wolno działa, jak słabo się na netbooku tak naprawdę pracuje. Chciałem, nie, marzyłem o malutkim, fajnym netbooczku, by móc go ze sobą zabierać, oglądać filmy w łóżku, i insze miłe memu sercu rzeczy. Ale nie było jak tego osiągnąć...

Aż do teraz. A przynajmniej aż do za chwilę (miejmy nadzieję). Śledzę informacje o platformie Ion (czyli procesor Intel Atom z GeForce 9400M jako wbudowana kartą graficzną) od paru dobrych miesięcy i z wielką radością znalazłem artykuł-recenzję pierwszej podstawowej platformy Ion na PCLabie. Recenzja jest ciekawa, mimo że nie daje aż tak pozytywnej opinii. W teorii - giercowanie i oglądanie filmów jest lepsze, ale ogólnie wydajność procesora niespecjalnie wzrosła. Dla mnie - te dwa plusy wystarczają :) A można przecież jeszcze dodać, że cena niespecjalnie wzrośnie, podobnie jak zużycie energii. Innymi słowy - same plusy.

Niechaj producenci (może, nomen omen Dell?) jak najszybciej tworzą nowe systemy na podstawie tej platformy i niechaj nowe netbooki do nas przybywają. Czekam na nie. Z utęsknieniem.
dodajdo.com

2 komentarze:

  1. A czy Dell ma w ogóle w swojej ofercie jakieś netbooki??? Bo ja również chcę kupić i też będę czekał na IONa... Mam nadzieję, że do końca roku coś porządnego wyjdzie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. pierwsze zapowiedziało się Lenovo, IdeaPad S12 z ION ma być dostępny najpóźniej w sierpniu z tego co pamiętam. Ponoć CoD 4 idzie na nim całkiem płynnie. No i matryca - 12'

    OdpowiedzUsuń